חוגגים את גיל שנה: 4 טיפים לצילומי סמאש קייק מושלמים!

התינוק כבר גדל והגיע לגיל שנה? בוודאי חשבתם על צילומי סמאש קייק, טרנד שתופס תאוצה בשנים האחרונות ונהיה יותר ויותר פופולארי. הרבה הורים לא בטוחים אם כדאי לערוך יום צילומים שכזה כי הילד ביישן, לא אוהב מצלמות או בררן באוכל, אך בעזרת העזרים וההכנות המתאימים תוכלו להגיע ליום צילומים בלתי נשכח ולצאת עם תמונות מדהימות. במאמר שלפניכם סקרנו ארבעה טיפים ליום צילומי סמאש קייק מוצלח.

לבחור את העוגה הנכונה

בגיל שנה רוב התינוקות רק מתחילים לאכול מוצקים, כך שעוגות וסוכר לא בדיוק נמצאים בתפריט הקבוע שלהם. כדי להקל על יום צילומי הסמאש קייק כדאי לא להפתיע את התינוק ולגרום לו לאכול עוגה בפעם הראשונה מול מצלמה, אלא לעשות איתו עבודת הכנה מראש עוד בבית: תנו לו לטעום עוגות ספוג בצבעים שונים, בדקו לאיזה טעם הוא הכי מתחבר, רסקו עוגות יחד איתו או עודדו אותו לשחק עם צלחת מלאה בקצפת. אם אתם בוחרים להכין עוגה, כדאי שתבחרו מוצרי גלם מתוך חנות אפייה מקצועית. בצורה זו התינוק יגיע ליום הצילומים כשהוא מוכן ויודע מה צריך לעשות.

להביא צעצועים וחטיפים

גם בתור מבוגרים אנחנו זקוקים לזמן הסתגלות בסביבה חדשה, והדבר תקף עוד יותר כשמדובר בתינוקות. כדאי להביא איתכם ליום הצילומים צעצועים וחטיפים האהובים על התינוק, כדי לתת לו זמן לשחק או לאכול ולעזור לו "להתחמם" לקראת הצילומים ולהתרגל לנוכחות של המצלמה וצוות הצילום. אחרי שתראו שהוא נפתח ומרגיש בטוח, הביאו לו את העוגה שהכנתם או שהזמנתם ליום הצילומים. כך הסביבה לא תהיה לו זרה לגמרי, והצילומים יצאו טבעיים ויפים.

 

 

להביא חומרי ניקוי ופריטי לבוש נוספים

המשימה ביום צילומי סמאש קייק היא לרסק עוגה, מה שאומר שיהיה הרבה בלגאן והרבה לכלוך דביק. אל תשכחו להביא מגבונים לחים, מגבות ובגדים להחלפה לתינוק לזמן הצילומים וגם לאחריו. כפי שלצילומי הריון יש מספר תלבושות ולוקים, כך גם ליום צילומים שכזה מומלץ להביא מספר סטים של תלבושות. כמו כן, התינוק שלכם בוודאי יבקש מכם להרים אותו כמה פעמים במהלך הצילומים כאשר הוא מרוח בקצפת ושאריות עוגה, לכן כדאי שתביאו בגדים להחלפה גם עבורכם כדי שתוכלו להתלכלך כהוגן בצילומים ללא חשש, ולצאת מהסטודיו כשאתם לבושים בבגדים נקיים.

לזכור שהתינוק מחקה את מה שהוא רואה

ילדים מחקים את ההורים שלהם ואת האחים הבוגרים אם יש להם. הם מתבוננים, לומדים מה ואיך אתם עושים, ומבצעים את אותן פעולות. בגיל שנה התינוק יכול לאכול ולהתלבש בעצמו אך נעזר בהורים, לכן ההמלצה היא להצטרף אליהם לצילומים ולעודד אותם לבצע פעולות. אם אתם תאכלו מהעוגה, הם יאכלו מהעוגה. אם תמרחו קצפת על הפנים, הם ימרחו לעצמם קצפת. אם תצחקו למצלמה, סביר להניח שגם הם יצחקו. תנחו אותם מה לעשות ואיך, ככה שהצילומים יצליחו לתעד את הרגעים המתוקים הללו. אפשר לשתף גם את האחים הבוגרים, לגרום להם להאכיל אחד את השני ולהתלכלך ביחד. כך תרוויחו גם זמן איכות וגם מזכרת מדהימה לכל החיים.

לסיכום

צילומי סמאש קייק הם הזדמנות נהדרת לזמן איכות וליצירת מזכרות יפות ומרגשות לכל החיים. לפני יום הצילומים כדי להתכונן בהתאם, לבחור עוגה שהתינוק מכיר ואוהב ולהביא צעצועים וחטיפים כמו גם מגבונים ובגדים להחלפה. ביום הצילומים חשוב לא להלחיץ את התינוק, ולזכור שהוא לרוב מחקה את מה שהוא רואה, אז כדאי להצטרף אליו לצילומים ולהראות לו מה היינו רוצים שהוא יעשה. כך יום הצילומים יעבור קצת יותר בקלות ואתם תקבלו תמונות מרהיבות מיום בלתי נשכח.