איך מתכוננים לצילומי תדמית בחברות הייטק?

כעובדי הייטק, אתם בטח יודעים שהמראה שלכם חשוב. אחרי הכול, אתם מייצגים את החברה שלכם בחוץ, ולכן חשוב כל כך להתכונן לצילומי תדמית. במאמר זה, נדריך אתכם בכל מה שאתם צריכים לעשות כדי להיראות במיטבכם מול המצלמה. החל מבחירת האאוטפיט הנכון ועד לסידור השיער והאיפור שלכם, תקבלו כמה טיפים כיצד להצטלם לצילומי תדמית, לדגמן למצלמה ולהקרין ביטחון. בעזרת טיפים אלה, אתם בטוח תעשו רושם טוב על כל אלה שיראו את התמונות שלכם. אז, איך להתכונן לצילומי התדמית שלכם? בואו נתחיל!

הבינו את מטרת צילומי התדמית

בראש ובראשונה, חשוב לדעת בשביל מה אתם מצטלמים לצילומי תדמית. מהי המטרה העיקרית של הצילומים האלה? האם מדובר ביוזמה לצורכי מיתוג לקמפיין שיווקי חדש? עדכון לאתר החברה? או אולי, לדוח השנתי של טבלאות שכר בהייטק? הבנת הסיבה לצילומים האלה כמה שיותר מוקדם יכולה לעזור לכם הרבה בזמן ההתכוננות לצילומים שלכם.

החליטו על קוד הלבוש

עולם ההייטק בדרך כלל מאופיין בקוד לבוש רגוע, אבל בשביל הצילומים אתם יכולים להשקיע קצת יותר מחשבה על הלבוש שלכם, למשל:

 • מראה קז'ואלי: זוג מכנסי ג'ינס חדים, בשילוב עם חולצת טריקו או חולצת פולו בצבע אחיד וללא קמטים, בדרך כלל מספיקים. עם זאת, הקפידו לא ללבוש צבעים עזים מדי או כאלה עם גרפיקה שמסיחה את הדעת.
 • מראה עסקי קז'ואלי: אם אתם עובדים במשרה רשמית יותר או שאתם לא בטוחים מה ללבוש, עדיף להתלבש טוב מדי מפחות מדי. שקלו ללבוש מכנסיים בשילוב חולצה מכופתרת. לנשים, חצאית או שמלה באורך הברך יכולות להיות בחירה מעולה למראה מקצועי.
 • אביזרים להשלמת המראה: אמנם, ענף ההייטק לא מפורסם בגלל הצהרות האופנה שבו, אך האביזרים הנכונים יכולים לשפר את המראה הכללי שלכם. שעון מחוכם, תכשיטים צנועים או אפילו זוג הנעליים הנכון יכולים לאחד את המראה שלכם. עם זאת, תמיד שאפו למראה עדין ככל שניתן כדי שיתאים למקצוע שלכם.

שמרו על מראה מטופח

מראה מטופח משרה ביטחון, והביטחון מתורגם נהדר במצלמה. כך תשמרו עליו:

 • מראה השיער: בין אם השיער שלכם מתולתל וארוך, מסופר בתספורת קצוצה או כל מה שביניהם, ודאו שהוא מסודר. מתקרחים? קראו על דרכי הצמחת שיער כדי להגיע מוכנים לצילומים. שוקלים לגזור או לעצב אותו? קבעו תור למספרה כמה ימים לפני הצילומים.
 • מראה הפנים: אם אתם מתאפרים, שימו לב שגוונים טבעיים ועדינים הם בעלי הברית הטובים ביותר שלכם. אם אתם לא משתמשים באיפור, רק ודאו שהעור שלכם נקי ומלא לחות.
 • שימו לב לפרטים: היבטים קטנים, כמו הקפדה על ניקיון הציפורניים וטיפוחן, יכולים לעשות הבדל ניכר בצילומי התדמית  שלכם.

 

 

טיפים נוספים לצילומי תדמית מוצלחים

 • עמדו בתנוחה הנכונה: הטיפ הזה עשוי להיראות טריוויאלי, במיוחד אם המשימות היומיומיות שלכם כוללות כתיבת קודים, עיצובי אתרים וחידושים בעולם ההייטק. עם זאת, קצת מאמץ יכול לשדרג את התמונות שלכם. התנסו מול המראה, הכירו את הזוויות שלכם ותופתעו לגלות כיצד שינויים קלים יכולים לשפר את התמונה.
 • שוחחו בצורה פתוחה עם הצלם: אנשי מקצוע אלה מיומנים לגרום לכם להיראות במיטבכם, אז תעבדו איתם. שתפו אותם בחששות או בהעדפות שלכם. המומחיות שלהם יחד עם ההכנה שלכם יבטיחו תוצאות מהממות.
 • הביאו בחשבון את התפקיד שלכם: התפקיד שלכם בתוך החברה יכול להיות כוכב מנחה. מנהל פרויקט עשוי לרצות לשדר תחושה של סמכות. לעומת זאת, מעצב יצירתי עשוי לבחור באווירה רגועה יותר ומלאת דמיון.
 • התכוננו פיזית ונפשית: אי אפשר להדגיש מספיק את החשיבות של מנוחה טובה לפני צילומים. עיגולים כהים או מראה עייף עלולים לפגוע באיכות התמונה. שתו הרבה מים, אכלו טוב וודאו שאתם ישנים טוב בלילה לפני.
 • הישארו אותנטיים: לבסוף, המהות של תמונה בלתי נשכחת טמונה באותנטיות שלה. האינדיבידואליות שלכם צריכה להיות גולת הכותרת. רגשות אמיתיים, בין אם חיוך רחב או מבט מהורהר, תמיד עוברים לצד השני.

לסיכום

בענף ההייטק, שבו החדשנות תופסת לעיתים קרובות את מרכז הבמה, הייצוג האישי מציע חיבור, ומזכיר לעולם את הפנים שמאחורי הפיתוחים פורצי הדרך. צילומי תדמית ממלאים תפקיד מרכזי בהאנשת התעשייה, והם תזכורת לאלה שפועלים מאחורי הקלעים. כאנשי הייטק, התייצבות לצילומים אלה כשאתם מוכנים לא רק משפרת את התדמית האישית שלכם, אלא גם מעלה את ההזדהות לחברה שלכם. באמצעות טיפוח מוקפד, לבוש הולם, תקשורת ברורה, והכי חשוב, השתקפות אמיתית של עצמכם, אתם מגשרים על הפער בין העולם המופשט של הטכנולוגיה לבין העולם המוחשי של הקשר האנושי.