5 טיפים לבחירת צלם מקצועי לחינה

היום הגדול שלכם מתקרב ולפני החגיגה הגדולה אתם מתכוננים לאירוע חינה בלתי נשכח? קודם כל איזה כיף לכם! אירוע חינה הוא לגמרי בונוס כיפי וסוג של חזרה גנרלית לפני אירוע החתונה. זו הזדמנות מצוינת להתרגל להתרגשות שתחושו באירוע, לרקוד ולחגוג עם האנשים הקרובים אליכם מכולם ולהנות מחגיגה צבעונית ורועשת מצד אחד ואינטימית וקרובה מצד שני.

אחת הטעויות הנפוצות שעושים זוגות באירועי חינה, הוא להמעיט בחשיבות של הצילום בהם מתוך מחשבה שזהו דבר מה שהשקעתם בו כבר בחתונה. לרוב, אחרי שנהנו מאירוע חינה יפה ומושקע, מוצאים עצמם הזוגות מאוכזבים שאין בידם תיעוד מקצועי להתרפק עליו מהאירוע ונאלצים להסתפק בתמונות אקראיות מהטלפונים הניידים של האורחים. כדי שלא תקלעו למצב המבאס הזה, קיבצנו בעבורכם חמישה טיפים מנצחים לבחירת הצלם לאירוע החינה.

קבלו המלצות

במקרים רבים שירות הצילום באירועי חינה הוא חלק משירות הפקה גדול וכולל. אם תרצו הפקת אירועי חינה, הקפידו לוודא ששירות הצילום, קבלת התמונות ויצירת אלבום כלולים בעסקה. אך אל תסתפקו בזה בלבד. מומלץ לקבל כמה שיותר המלצות מזוגות שכבר חגגו את אירוע החינה שלהם וידעו להעיד על הצילום וכמובן להראות לכם דוגמאות משלהם.

עברו על תיק העבודות

אין טוב יותר ממראה עיניים. כשאתם בוחרים צלם לאירוע חינה, בקשו לראות את תיק העבודות שלו ובעיקר התעקשו לראות דוגמאות לאירועי חינה. לרוב, גם אם הם לא מגדירים את עצמם ככאלה, צלמים נוטים להתקבע על נישה מסוימת ולהיות בה טובים ביותר. יש כאלה שמעולים בצילומי אוכל, אחרים מעולים בצילומי זוגיות, כאלה שמביאים תמונות מעולות מרחבת הריקודים וגם כאלה שמצלמים חינות בכישרון. לכן, חשוב מאד לבקש לראות תיק עבודות ולא להסתפק בסט אחד בלבד של תמונות.

5 טיפים לבחירת צלם מקצועי לחינה

כימיה עם הצלם

אין ספק שמדובר בפרמטר חשוב שאין להקל בו ראש. הצלם שתבחרו (גם לחתונה אגב) חייב להיות כזה שיהיה לכם קליק איתו, שירגיש מי אתם ומה הסטייל שלכם, שיבין דרככם בקלות מה הדברים שחשוב לכם שיתועדו ואיזה חלקים הם פחות קריטיים. האמת, קשה בדיוק להסביר את זה במילים, אבל כנראה שממש כמו בבחירת בן או בת הזוג, כשתפגשו את האחד תדעו מיד.

השקיעו במחיר אך אל תשתגעו

בשלב הזה אתם כבר וודאי יודעים שהחתונה וכל מה שסובב אותה זה עסק יקר ולכן חשוב שתשימו דברים בפרופורציה. מצד אחד חשוב לא להתפשר ולבחור בצילום טוב ואיכותי ומצד שני לא כדאי שזה ייקח נתח משמעותי מהתקציב שלכם. כמה זה אמור לעלות? זה משתנה כמובן וההשקעה שתעשו לגמרי תלויה בכם ובמגבלות התקציב.

הגדירו לעצמכם בדיוק מה אתם מחפשים

יש צלמים שמצלמים רק סטילס, אחרים עושים גם וידאו וכאלה שמספקים תוצרים נחמדים אחרי האירוע כמו סרט ערוך או אלבום תמונות מושקע למזכרת. הגדירו מה חשוב לך וכך תבחרו את הצלם הנכון.