תופסים את ישראל בעדשת המצלמה: 4 לוקיישנים מטריפים לצילומים בארץ

צלמים רבים מחפשים את הלוקיישן המושלם לצילום, זה שיש בו מספיק אור טבעי, נוף יפיפה ותצפיות פוטוגניות. לוקיישן טוב לצילום משפר את איכות התמונות ומבטיח תוצאות מרהיבות. אז לאן כדאי לנסוע לקראת יום הצילומים הבא? במאמר שלפניכם פירטנו אודות ארבעה לוקיישנים מומלצים לצילום.

ים המלח

מלבד היותו המקום הנמוך ביותר בעולם, ים המלח הוא גם פוטוגני בטירוף. גבישי המלח והצבעים הצלולים של המים הופכים את האזור למקום מושלם עבור צילומים. בימי הקיץ אפשר ליהנות מיופי עוצר נשימה של גבישי המלח על המים ושבילי מלח טבעיים. בימי החורף, כאשר הגשם יורד וממיס את שכבות המלח העליונות, תוכלו ליהנות מפלטה אחת גדולה של ים אשר משקפת את השמיים בצורה מדהימה, הודות לשכבות המלח הלבנות שנמצאות מתחת לפני המים. השמיים בחורף של ים המלח בדרך כלל מעוננים, מה שיוצר נוף ציורי מרהיב לצילומים. אם הגעתם עד ים המלח, מומלץ ללון באחד המלונות באזור כדי להבטיח מספר ימי צילום ברוגע ושלווה. יש מגוון מלונות בישראל, ובפרט בים המלח, המציעים חוויית אירוח מהנה וייחודית.

מערות בית גוברין

אמנם בחו"ל, ובפרט בפורטוגל, יש לוקיישנים מרהיבים לצילום, אך גם בארץ יש נופים לא פחות יפים, ואחד מהם הינו מערות בית גוברין. הגן הלאומי בית גוברין נפרס על פני 5,000 דונם, אך הלוקיישן היפה ביותר לצילום נמצא ממש ליד הכניסה לשמורה – מערות הפעמון. ישנה חניה מסודרת ממנה הולכים מספר דקות לכיוון מתחום מערות הפעמון, מתחם מרהיב של מערות עם פתחים וסדקים אשר יוצרים משחק יפיפה של אור וצבע. מומלץ להגיע בשעות היום החמות, המאפשרות משחק עם אור ושמש תחת אזור הטיול המוצל. החוצבים אשר יצרו את מערת הפעמון הרחיבו אותה ומיזגו בין מערות כך שנוצרו חללים גדולים יותר, המהווים לוקיישן טבעי ומרהיב לצילומי נוף וטבע.

 

 

תצפית סטלה מאריס

בצד המערבי של חיפה עובר שביל סטלה מאריס, שנקרא גם כוכב הים. הנוף המשקיף מאזור זה, המכיל את הים הפתוח בשילוב כיפת הקפלה הלבנה, מהווה נקודת צילום מרהיבה. בנוסף לחוף הים המקיף את התצפית, יש את המבנה של מנזר השתקנים היפיפה. כמו כן, מהשביל אפשר לראות נוף מכל הכיוונים; במבט דרומה אפשר לראות את קו החוף, כאשר בימים עם ראות טובה אפשר לצפות גם בארובות תחנת הכוח בחדרה, במבט צפונה אפשר לראות את הרי הגליל מראש הנקרה, במבט מזרחה את הר מירון ובמבט מערבה את הים התיכון.

מנזר סנט ג'ורג'

מנזר סנט ג'ורג' הוא מנזר יווני אורתודוכסי פעיל, שהוקם במאה החמישית על צלע ואדי קלט ובמרחק של עשרים דקות מירושלים. המנזר ממוקם באפיק בו זורם נחל פרת. הזרימה של הנחל, המנזר המיוחד והנוף המדברי יוצרים תמונות פוטוגניות וייחודיות. שטח המנזר כולל תצפית בטרסה מוצלת, עם נוף מרהיב ועוצר נשימה. מהתצפית אפשר לרדת למנזר ברגל או על גבי חמורים, ולצלם בהתפעלות את הנוף הקסום המשקיף מלמעלה.

לסיכום

בארץ הקטנה שלנו יש המון לוקיישנים מרהיבים ומתאימים ליום צילום. אם אתם מחפשים נוף מדברי תוכלו לנסוע לים המלח, ואם אתם מחפשים צילומי שקיעה בים אתם יכולים להגיע לתצפית סטלה מאריס בחיפה. ישנם גם לוקיישנים של טבע יפיפיים, כמו מנזר סנט ג'ורג' או מערות בית גוברין. לפני הבחירה של הלוקיישן לצילום מומלץ לקרוא על האתרים, לראות תמונות של צלמים אחרים ולארגן מראש את כל הציוד המתאים והדרוש ליום צילומים.