צלמים בימי הקורונה: איזה עבודות תוכלו לבצע גם בימי הסגר?

הרבה מאד ענפים ובעלי עסקים ברחבי העולם ובמדינת ישראל בפרט נפגעו אנושות מבחינה כלכלית עקב משבר הקורונה שפרץ לחיינו בסוף 2019 והותיר רבים אובדי עצות עם דאגות רבות לעתידם הכלכלי. אם צריך להצביע על ענף אחד שנפגע הכי קשה, הרי שתחום האירועים קרס כמעט באופן טוטאלי והשאיר בעלי עסקים רבים ללא עבודה ולא מדובר רק על בעלי אולמות האירועים. מי שעוד ספג פגיעה במקור ההכנסה הם כמובן הצלמים שהלחם והחמאה שלהם היו צילום אירועים כמו חתונות, בר/בת מצווה או בריתות. למרבה המזל, כישרון צילום הוא משהו שבהחלט אפשר לתעל לדברים אחרים והנה כמה רעיונות לעבודות שאפשר לבצע בהתאם להנחיות ואפילו בימי סגר.

צילומי הריון

למרבה המזל הריונות לא מפסיקים להתרחש בתקופת הקורונה וטרנד צילומי ההיריון רק הולך וגובר. תוכלו להתמקצע בתחום ולהציע לנשים צילומים אישיים, זוגיים או משפחתיים אינטימיים בביתן, בלוקיישנים יפים ופסטורליים בטבע או אצלכם בסטודיו. אגב, חשוב לזכור לדאוג לסידורים טכניים שונים לעבודה חלקה. סליקת כרטיסי אשראי היא חיונית אם עד היום הייתם רגילים לקבל תשלומים בצ'קים או בהעברה בנקאית, קידום גם הוא חשוב מאד אם עדיין לא מכירים אתכם כצלמים בתחום וכך הלאה.

צילומי זוגיות

דווקא בתקופת הקורונה, יותר ויותר זוגות ובעיקר זוגות לפני חתונה, מבקשים ליצור זכרונות יפים במקום האירוע הגדול אליו קיוו. תוכלו להציע לזוגות הללו צילומי זוגיות בלוקיישנים שונים לבחירתם וכך להעניק להם חוויה זוגית ייחודית וכמובן מזכרות לכל החיים. אם באפשרותכם לפתח, להגדיל או להדפיס את התמונות על מוצרים שונים, תוכלו להגדיל כך את המכירות בקלות.

צילומי ניו בורן וגיל שנה

אין דבר יותר חמוד מתינוקות שזה עתה נולדו ומעוללים מתוקים בגיל שנה ובשל כך הטרנד של צילומי ניו בורן וגיל שנה הפך למאוד פופולרי כאן בארץ. תוכלו להציע להורים טריים חבילות צילום ייחודיות משפחתיות עם תינוקות שרק נולדו או צילומים מיוחד לתינוקות בגיל שנה כמו סמאש קייק או צילום בטבע. חשוב להיכנס לתחום לאט ובסבלנות שכן עבודה עם תינוקות רכים בגילאים האלו היא דבר מה שצריך ללמוד.

צילומים משפחתיים

אם יש משהו חיובי בתקופת הקורונה זה כנראה הקרבה הגדולה והחדווה המחודשת שגילו משפחות רבות שבילו יחד בימי הסגר. מתוך כך, משפחות רבות מבקשות להנציח את הרגעים המשותפים היפים וליצור זכרונות מתוקים לשנים ארוכות קדימה. הציעו למשפחות חבילות צילום ותוכלו להנות מאפיק הכנסה עם נישת צילום חדשה לגמרי.

שמרו על ההנחיות

נכון, לפעמים ההנחיות לא נראות הגיוניות במיוחד וזה יכול להיות מפתה להפר אותן. עם זאת, לא שווה לחטוף קנס בימים כאלה של הכנסות מעוטות. הקפידו על כללי הריחוק והסגר והימנעו ממצבים לא נעימים שעלולים לקרות בעקבות כך.