עושים את זה נכון – ומקצועי: איך מצלמים עיצוב פנים של בית?

אחד מהטרנדים החמים בשנים האחרונות כולל יצירת קשר עם צלמים, לטובת צילום של עיצוב פנים. מדובר בשירות מבוקש גם בעבור בעלי הדירה אבל גם בעבור מעצבי פנים שרוצים לנצל את השירות לטובת צילומים לתיק עבודות, ולכן בעבורכם כצלמים מדובר בהזדמנות נהדרת להפגין את הכישרון לצילום. בסקירה הזו נציג טיפים לצילום של עיצוב פנים, באופן הטוב ביותר. מוכנים? בואו נתחיל!

בירור צרכים

בשלב הראשון ולאחר תיאום מראש, השלב הראשון הוא לחקור את החלל ואת ההעדפות  של הלקוחות, בין אם מדובר במוכרים של דירה או בזוג שסיים בדיוק הליך שיפוץ. לפני שאתם מתחילים לצלם, אספו כמה שיותר מידע על החלל שתצלמו, כולל הסגנון העיצובי שלו, פלטת הצבעים והחזון של הלקוח לצילומים. זה יעזור לכם להבין מה הלקוח רוצה להשיג ובמה צריך להתמקד מבחינת הצילום והחדרים, כמו למשל חדרי השינה שהפכו לאלמנט מרכזי מאוד בעיצוב פנים. מדובר בהזדמנות לבצע תיאום ציפיות אל מול הלקוחות, ובהתאם לכך להפחית את הסיכון לחוסר שביעות רצון.

שימוש בעדשות מצלמה שונות

שימוש במצלמה עם עדשות ניתנות להחלפה מאפשר לכם לעבור בין אורכי מוקד שונים, בשביל להשיג מגוון נקודות מבט ואפקטים שונים, כגון צילומים בזווית רחבה כדי להציג את החדר כולו, או עדשות צרות לפרטים אינטימיים יותר כמו למשל אקססוריז. בנוסף, מצלמה עם חיישן איכותי ועדשות מצלמה מתחלפות יכול לסייע לכם להפיק תמונות חדות ומפורטות יותר בהשוואה למצלמה עם עדשה קבועה, ועל כן רצוי להחליף עדשות עם התקדמות הצילום ובמעבר בין החדרים.

 

 

תכנון קומפוזיציות מראש

לפני שתתחיל לצלם, חשוב על מה שאתה רוצה לצלם. החליטו על הקומפוזיציה, התאורה והזווית שלכם. הזיזו רהיטים או אביזרים במידת הצורך כדי ליצור את התמונה המושלמת המדגישה את האלמנטים של החדר, בין אם מדובר בצילום מקצועי של סלון או צילום של חדר שינה. לאחר זיהוי ותכנון של קומפוזיציות שונות ומגוונות המדגישות את האלמנטים, ניתן יהיה להבליט את המאפיינים המרכזיים של כל חדר.

החליטו על תאורה

תאורה היא אחד ההיבטים החשובים ביותר בצילום עיצוב פנים. אור טבעי יכול להיות יפה, אבל זה יכול להיות גם מאתגר לשליטה, אז ייתכן שיהיה עליך להשלים אותו עם אור מלאכותי. התנסו במערכי תאורה שונים ומצאו את זה שמתאים ביותר לחלל ולמראה שאתם רוצים להשיג. חשבו על המראה והתחושה הכללית שהבית מעניק לכם, על מצב הרוח שאתם רוצים להעביר דרך התמונות, לטובת הפקה של תמונות יפהפיות.

עריכת התמונות

הפוסט-פרודקשן הוא הליך חשוב לא פחות מהצילומים. לאחר שיש לכם את התמונות, זה הזמן לחשוב היטב כיצד לערוך אותן, החל מחיתוך ועד לתיקון צבע שיבליט את האלמנטים המיוחדים שהלקוחות ביקשו להדגיש, כל זאת מתוך מטרה להשיג את המראה והתחושה הרצויים. בנוסף, אפשר גם לשקול להשתמש בתוכנת עריכה כמו למשל Lightroom או פוטשופ כדי לשפר את התמונות, או באפליקציות שיכולות לסייע לכם לעצב את התמונות במהירות וברמת איכות מעולה.

לסיכום

צילום עיצוב פנים של בית יכול להיות חוויה מתגמלת ומאתגרת בעבור צלמים בעלי ניסיון של שנים רבות ובייחוד בעבור צלמים שנמצאים בתחילת דרכם המקצועית.  עם תכנון נכון, הכנה מוקדמת ותשומת לב לפרטים הקטנים, ניתן יהיה לנצל את ההזדמנות ולהפיק בעבור הלקוחות תמונות מדהימות המציגות את היופי והפונקציונליות של עיצוב הפנים, באופן שמשרת את הצרכים הנדרשים, מתוקף התפקיד המחייב עמידה בסטנדרטים גבוהים.