מצלמים בחו"ל: כל מה שצריך לדעת לפני שיוצאים לצילומים בארץ זרה

מי שנדבק באיזשהו שלב במהלך החיים בחיידק הצילום לרוב כבר לא יכול להרפא. מדובר בתחביב שמושך אליו אלפים ויש כאלה שהופכים את זה עם הזמן לדבר שעושים באופן מקצועי לגמרי. אם תשאלו כל צלם מקצועי תגלו שחלק גדול מהשיגעון הוא למצוא כל פעם דברים חדשים ומעניינים לצלם. אלו יכולים בעלי חיים אקזוטיים שלא רואים בכל יום ובכל מקום, אנשים מתרבויות שונות ורחוקות, נופים מרהיבים ומשכרים, צילומים בסגנון אורבני ובעצם כל דבר שמושך את הצלם. בדיוק בגלל זה תמצאו הרבה מאד צלמים שמוכנים להרחיק הרבה מאד כדי לתפוס את התמונה המושלמת וזה בהחלט לא נדיר לראות צלמים עמוסי ציוד מסתובבים בשדות התעופה בעולם ועוברים ממדינה למדינה בשביל למצוא דברים חדשים לצלם. אם גם אתם שוקלים לצאת ולצלם בארץ זרה באיזשהו שלב, הנה כמה דברים שחשוב לדעת.

לא רק סידורים הקשורים בצילום

בואו ניקח לדוגמא את הודו, ארץ מדהימה המושכת אליה מדי שנה אלפי צלמים חובבים ומקצועיים כאחד. כשאתם נוסעים להודו יש הרבה דברים לדאוג להם מעבר לציוד הצילום שאתם צריכים. יש להוציא ויזה מתאימה, לארוז בגדים המתאימים לעונה בזמן הנסיעה וכמובן להתחסן מפני מחלות וחיידקים שלא קיימים בארץ ומערכת החיסון שלנו לא מכירה. תוכלו למצוא רשימת חיסונים להודו באתר visa-india, לקבל מידע על סוג הוויזה שאתם צריכים להוציא ולהתייעץ עם חברים לגבי ביגוד מומלץ בתקופה. בשורה התחתונה זכרו כי עליכם לדאוג קודם כל לפרטים הטכניים הבסיסיים.

מצלמים בחו"ל

כבדו את המקום אליו אתם מגיעים

זכרו כי כשאתם נוסעים לארץ זרה, הנורמות והכללים התרבותיים הם שונים מאלו בארץ. האם ידעתם למשל שישנם מקומות בעולם בהם צילום נחשב כדבר הרע שלוקח חלקים מהנשמה? זה נשמע אולי מצחיק, אבל אם תצלמו אנשים המאמינים בזה סביר להניח שזה לא ממש יצחיק אותם. יש גם אתרי תיירות שלא מאפשרים לצלם בהם, וכדאי לבדוק את זה מראש כשסוגרים את הלוקיישנים לצילום. עוד דבר שחשוב אם אתם נוסעים למקומות פראיים הוא להכיר היטב את תוואי השטח ואת בעלי החיים והצמחייה במקום. חוסר היכרות עלול להסתיים באסון חלילה עם הרעלה או תקיפה של בעל חיים מסוכן, לכן ערכו מחקר מקדים.

לא לשכוח את ציוד הצילום

זכרו כי כשאתם מצלמים בארץ אתם קרובים לציוד ספייר אבל בחו"ל זה כנראה לא יהיה ככה. מומלץ לקחת את רשימת הציוד הבסיסית והרגילה שלכם ולהגדיל אותה, אולי אפילו להכפיל. הכי חשוב כמובן זה לקחת סוללה נוספת, אחרי הכל זו יכולה להיות עוגמת נפש של ממש להגיע למקום יפה ומרוחק עליו חלמתם שנים כיעד צילום ולגלות שאתם לא יכולים לצלם אך ורק בגלל הבעיה הטכנית והדי טפשית הזו.

לסיכום, זכרו להיערך כראוי לקראת הנסיעה, לערוך מחקר ולהכיר את האוכלוסייה וסוגי הטבע המקומיים וכמובן לבוא מוכנים מבחינת ציוד הצילום וככה צפויה לכם חווית צילום מהנה ופורה במיוחד!