דוגמנים ליום אחד: איך מתכוננים ליום צילומים?

בעולם המסנוור של הדוגמנות, צילום הוא יותר מעמידה מול מצלמה, זו עבודה קשה של ביטוי אישי, כוח סבל, עמידה על הרגליים ושמירה על אנרגיה לאורך זמן. כדי לצלוח יום כזה בהצלחה צריך להגיע אליו מוכנים. החל מהבנת הדרישות ועד לבחירות נכונות מול הארון. אם אתם מתכננים יום צילומים, בין אם הראשון שלכם או אחד מיני רבים, הקדישו זמן לקריאת המאמר הבא והכינו את עצמכם מראש באופן שיקל עליכם משמעותית לעמוד באתגר בהצלחה ובהנאה.

 

הבינו את נושא הצילום

לפני הכול, ודאו שיש לכם הבנה ברורה של הרעיון והנושא של הצילום. זה יעזור לכם להתכונן נפשית למה שצפוי ויכול להדריך אותך בשלבים האחרים של ההכנה שלכם. חקרו ושוחחו עם הצלם:  פגישה או שיחה עם הצלם מראש תספק לכם תובנות לגבי החזון שלו ומה הוא מצפה מכם.

טיפוח העור והשיער

דוגמניות ודוגמנים צריכים להקדיש תשומת לב מיוחדת לעור ולשיער שלהן מכיוון שאלו היבטים חיוניים בכל צילום.

 • שגרת טיפוח עור עקבית: הקפידו לשמור על שגרת טיפוח עור עקבית ולהכין את העור לקראת יום הצילומים. זה יעזור להפחית התפרצויות בלתי צפויות או בעיות עור.
 • שתייה מרובה: שתיית מים מספקת לא רק שומרת על לחות אלא גם מעניקה לעור זוהר בריא.
 • טיפולי שיער: קבעו ביקור במספרה לפחות שבוע לפני הצילומים. פעולה זו מספקת זמן מאגר מסוים למקרה שאינכם מרוצים מהתוצאה.

ארון בגדים ואביזרים

בעוד שצלמים רבים מביאים איתם קולקציית בגדים, עדיין כדאי להגיע מוכנים.

 • הביאו פריטים בסיסיים: ארזו תמיד פריטי לבוש בסיסיים כמו בגדים תחתונים בצבע ניטרלי, גופיות או טייצים שיכולים להיות שימושיים.
 • נעליים ואביזרים: בהתאם לצילומים, ייתכן שתידרשו להביא נעליים או אביזרים ספציפיים. בדקו תמיד עם הצלם או הסוכנות לגבי דרישות אלה.

 

תרגלו פוזות מול המצלמה

ככל שתהיו מוכנים יותר, כך הצילומים יעברו בצורה חלקה יותר.

 • עבודת מראה: הקדישו זמן מול המראה לתרגול פוזות והבעות פנים שונות. זה יעזור לכם להבין את הזוויות הטובה שלכם וכיצד לעבוד עם תאורה שונה.
 • בקשו משוב: במידת האפשר, תרגלו עם חבר או בן משפחה שאתם סומכים על דעתו. הם עשויים לספק לכם משוב בעל ערך.

הקפידו על שנת לילה טובה

פנים רעננות ונינוחות יכולות לעשות את ההבדל בתמונות. שינה ממלאת תפקיד חיוני בבריאות הכללית, במראה הכללי ובמצב הרוח.

 • צרו סביבה מרגיעה: ודאו שחדר השינה שלכם מספק את האווירה הנכונה לשינה. צמצמו הסחות דעת, שמרו על טמפרטורה קרירה ודאגו שיהיה חשוך.
 • השקיעו בנוחות: בעוד שקיימים בשוק מגוון של סוגי מזרנים איכותיים, בחרו אחד שמתאים להעדפת הנוחות שלכם. מזרן נכון יכול להשפיע באופן משמעותי על איכות השינה שלכם.
 • הגבלת זמן מסך: צמצמו את החשיפה למסכים לפחות שעה לפני השינה. האור הכחול מהמכשירים עלול להפריע למחזור השינה שלכם.

אכילה בריאה ופעילות גופנית

הדרך בה אתם מתייחסים לגופכם בימים שלפני הצילומים יכולה להשפיע באופן ניכר על המראה שלכם.

 • תזונה מאוזנת: צרכו תזונה מאוזנת מלאה בירקות, פירות, חלבונים רזים, נוגדי חמצון ודגנים מלאים. הימנעו ממזונות שעלולים לגרום לנפיחות או לאגירת נוזלים.
 • פעילות גופנית סדירה: עסקו בפעילות גופנית סדירה כדי לשמור על שרירי הגוף. אפילו הליכה מהירה או מתיחה קלה יכולות לעשות את ההבדל.

הגיעו מוכנים ובזמן

להיות מקצועיים ודייקנים זה חשוב לא פחות מהנראות שלכם.

 • ארזו ערכה: תמיד הצטיידו בערכה קטנה עם פריטים חיוניים כמו איפור לטאצ'-אפים, חטיפים, מים וכל פריט אישי אחר שתצטרכו.
 • דייקנות: תמיד שאפו להגיע קצת יותר מוקדם מהמועד שנקבע. זה ייתן לכם הזדמנות להירגע, להכיר את המיקום ולהיות מוכנים להתחיל בזמן.

לסיכום 

כניסה לאור הזרקורים של יום צילומים היא משימה שדורשת תכנון קפדני, מסירות ותשוקה. המצלמה לא לוכדת רק תנוחות אלא גם את ההבעה הכללית שלכם המורכבת ממצב העור, השיער, הרעננות לאחר שינה טובה ובחירה הלבוש שלכם. בעוד המצלמה לוכדת את הרגע הסופי, קודמים אליו הרבה רגעי הכנה שתלויים בכם. עברו על המדריך המצורף, הקפידו על הטיפים שבו וזכרו שעם ההכנה הנכונה יש לכם את הכוח להפוך את רגע הקליק במצלמה למנצח.