צלמים: 6 סיבות טובות להשתמש בשירות גיבויים בענן

צלמים מייצרים באופן מתמיד מידע ממוחשב רב, כולל קבצי צילומים וסרטונים. מידע זה חיוני לעסק בתחום הצילום ולכן חשוב כמובן לשמור עליו היטב. אלה שש סיבות טובות, לעשות זאת דווקא באמצעות שירות גיבוי בענן:

קלות שימוש

לא צריך להיות מומחי מחשב בכדי להשתמש בשירותים גיבוי מסוג זה. מדובר בתהליכים קלים, הן בפעולות לצורך גיבויים בענן והן בכל הדרוש לשם שחזור. ניתן לגשת לשרות הגיבוי מכל התקן מחשוב, מכל מקום ובכל זמן – היבט שחשוב עבור צלמים שנמצאים במיקומים שונים לצורך עבודתם.

האלטרנטיבה העדיפה

גיבוי בענן עדיף מבחינות רבות, על גיבוי מקומי בשיטות שונות. גיבוי למחשב האישי לא יעזור, במידה ואותו מחשב ייפגע. גיבוי לדיסק שני באותו מחשב אמנם שימושי במצב של כשל דיסק, אבל כיום מדובר בכשלים נדירים מאוד, שלרוב לא יפגעו במידע. ניתן לגבות גם למדיית אחסון חיצונית כמו דיסק און קי, דיסק קשיח חיצוני או מדיה אופטית. במקרה זה, יש לעסוק בניהול המדיות החיצוניות האלה, כולל רכישת מדיות חדשות כאשר נגמר המקום. משמעותית יותר מכך, העובדה שאותה מדיה עשויה להיפגע, להיגנב או ללכת לאיבוד. ישנם גם תסריטים, שעלולים לפגוע בכול המדיות האלה בבת אחת. למשל גניבה או שריפה. יש אפשרויות נוספות מתקדמות הרבה יותר, דוגמת שרתי גיבוי מקומיים, עבור מי שצריכים לאחסן כמויות מידע רבות במיוחד. כל אלה, לא מבטלים את חסרונות הגיבוי המקומי, ביחס ליתרונות הגיבוי בענן.

אבטחה

התקשורת מול שרות הגיבוי מוצפנת והגיבוי עצמו נשמר בו בצורה בטוחה. מדובר בהקשר זה על שמירה גם ברמת התוכנה וגם מבחינה פיזית, על אבטחת מתקני ספק השירות. ניתן לשאול שאלה חשובה מאוד – האם יש גיבוי לגיבוי? כלומר, האם ובאיזו מידה, מערכות הגיבוי בענן מגובות בעצמן? התשובה היא, שהן מגובות ברמה גבוהה במיוחד, מאחר שזה מקור הפרנסה של אותם עסקים! כשם שאתם שומרים מכול משמר על הצילומים שלכם, כך להם יש שכבות הגנה שונות על מערכותיהם. בזכותן, הם מסוגלים להתגונן מכשלים ולהתאושש מהם, ביעילות רבה במיוחד, באופן שקוף מבחינתכם. כול זאת, יכול וצריך לספק ראש שקט, גם לצלמים הפרנואידים ביותר.

המשכיות עסקית

מאחר שהגיבוי מרוחק מכם, הוא בטוח מפני נזקים מקומיים לציוד הצילום או לאחסון הצילומים המקומי. נאמר שצילמתם רצף תמונות מצוינות אצל לקוח. לאחר מכן העברתם את הצילומים למחשב האישי שלכם וגם לשרות הגיבוי בענן. בהמשך היום אתם מגלים שמשהו השתבש לגבי השמירה במחשב ולא מצליחים לאתר את הקבצים שהועתקו אליו. במקרה כזה, תוכלו במהירות רבה לשחזר את הכול, היישר משירות הגיבוי בענן.

טובים השניים

כאשר אתם משלמים לשירות גיבוי בענן, יש למעשה שני גורמים מקצועיים, אשר דואגים למידע שלכם בנפרד. גורם אחד אלה אתם (דואגים לעותק המקומי של המידע, שנמצא אצלכם). הגורם השני הוא ספק הגיבוי בענן (שדואג לעותקים שגיביתם אליו). אם אחד מכם יטעה וימחק בטעות מידע או יאבד אותו (ואלה תהיו כנראה אתם ולא הספק), ניתן לסמוך על השני שהמידע עדיין יישאר מגובה אצלו.

יתרונות כספיים רבים

על שירותים מסוג זה, משלמים באופן נוח במיוחד. מדובר בתשלום חודשי, בגובה נמוך יחסית ובהתאם להיקף השימוש. שינויים לחבילת הגיבוי שעליה אתם משלמים, מתבצעים בשירותי ענן בקלות ובמהירות. אין כאן את הסרבול, שכרוך ברכישת מדיות אחסון פיזיות בעצמכם, לשם גיבוי חיצוני. למעשה, נחסכות מכם גם עלויות הטיפול בתקלות במדיות אחסון אלה, עלויות שחזור מידע מהן, נזקים כספיים עקב אובדן צילומים, עקב בזבוז שעות עבודה יקרות ועוד.

לסיכום

גיבוי בענן הוא דבר שצריך להיות מובן מאליו עבור צלמים מקצועיים. בהתחשב בעלויות הנמוכות יחסית, בנוחות ובעיקר בחשיבות, זה הוא שירות משתלם מאין כמותו.